top of page

Netflix Şifre Paylaşımını Engelleyecek!Netflix hesap şifresini yakınlar ile paylaşmayı engelleyecek bir girişimde bulundu. Hane dışında şifre paylaşımı yapan üyelerin bunu daha kolay ve güvenli bir şekilde yapabilmelerinin yanı sıra ekstra ödeme yapmalarını sağlama üzerinde de çalışıldığı ifade edildi. Bu ifadeler, başka yerdeki tanıdıklarla "ücretsiz şifre paylaşmanın" sonu olacağı anlamına geliyor.

Netflix, hane içinde yaşamayanlardan ekstra ücret talep edecek. Ekstra ödeme süreci ilk olarak Şili, Kosta Rika ve Peru'da başlıyor. Hesap sahibiyle aynı evde yaşamayanları tespit edecek olan platform, Standart ve Premium planına sahip olan müşterilere 'Ekstra üye ekle' özelliği sayesinde birlikte yaşamadıkları iki kişi için yeni profil oluşturma imkanı tanıyacak.Ekstra iki kişinin her biri kendi profili, kişiselleştirilmiş dizi/film önerileri, oturum adı ve şifresi olan yan hesaplar yaratabilecek. Netflix bunun ayrı bir üyelik açma maliyetinden daha ucuz olacağını belirtirken

açıklamasında dünya genelindeki tüm Netflix kullanıcıları için bu özelliği devreye almadan önce söz konusu ülkelerdeki üyeler için bu özelliğin sürecini anlamaya çalışacaklarını ifade ediyor.

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page